Atiker obd2 II Nedir? Hangi Araçlarda obd'li Kiti Kullanmak Gerekir? Normal Sistemle Arasında Fiyat Farkı Varmıdır?Ve Hangi Araçlarda Gereksizdir?
Atiker Safefast OBDII kitlerdeki Obd Tanımı ''On board diagnostics'' cümlesinin kısaltmasıdır yani araç içinde bulunan Motor Ecusunun arıza tespit cihazını bağlamakta kullandığı yöntemin adıdır.yani bu durumda OBD'li Lpg kitleri Arabamızın Ecusuna bu sokette yeralan bazı pinlerden faydalandığı için kitin adı otomatikman OBD'li Kit Adını almaktadır.
Gelelim OBD kitlerin Çalışma Prensiblerine ,Lpg sistemin kontrol ünitesi, benzin sisteminin kontrol ünitesi ile standart protokolleri kullanarak OBDII arayüzü aracılığıyla iletişim sağlayarak aracın karbürasyonunda anlık düzeltmeler yaparak, sürekli optimum değerleri kullanmasını sağlıyor.
OBD2'nin Faydaları, Sürekli daha iyi motor performansı sağlanması.Farklı LPG üreticilerinin gazlarının kullanıldığı durumlarda, sistemin otomatikman yeni gaza adapte olabilmesi.Mevsim sıcaklığından dolayı değişen motor şartlarına göre yakıt karbürasyonun otomatikman ayarlanabilmesi.Zaman içerisinde otogaz sistemi ile ilgili mekanik parçalar eskise dahi en yüksek verimin sağlanabilmesi ve aracınızın yakıt değerlerini daha iyi görerek, işlerinin kolaylaşmasıdır.
Hangi Araçlarda Bu kitleir Kullanmalıyız, EURO4 , EURO5 motora sahip olan bütün benzinli otomobillerde OBD2kitlerini kullanabiliriz.